Szaro i deszczowo w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Rejon od Islandii po północną Francję, Holandię i Danię oraz południowe wybrzeże Francji będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże.

Przeważająca część Polski będzie pod wpływem słabnącego wyżu znad zachodniej Rosji. Nad zachodnią część Polski nasunie się zatoka niżowa z falującym frontem atmosferycznym. Północno-wschodnia część kraju pozostanie w chłodnej masie powietrza kontynentalnego, nad pozostały obszar napływać będzie wilgotniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresowe słabe opady deszczu na większości obszaru kraju. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, do 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę przeważnie zachmurzenie duże, okresowo deszcz lub mżawka. Nad morzem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 3 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie i nad morzem. Na krańcach północno-wschodnich lokalnie w rozpogodzeniach spadek temperatury do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl