fot. flickr.com

W niedzielę zachmurzenie duże, tylko na południu i południowym wschodzie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-zachodnia, częściowo wschodnia oraz południowo-wschodnia jest w zasięgu układów niżowych. Pozostałą część kontynentu obejmuje klin wyżowy.

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Z upływem dnia od północnego zachodu zacznie nasuwać się zatoka rozległego i głębokiego niżu znad północnego Atlantyku (z rejonu Islandii). Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie duże, tylko na południu i południowym wschodzie małe i umiarkowane po południu wzrastające do dużego. W północnej połowie kraju słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st.C na północnym wschodzie i na Podhalu, około 10 st.C w centrum, do 14 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Na północy i południu wiatr w porywach do 75 km/h, w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów do 80 km/h, w Karpatach do 80 km/h, w Sudetach do 130 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl