flickr.com

W Polsce słoneczna północ a południe za chmurami

Jak informuje IMGW, Europa Południowa oraz północna część Skandynawii będą w zasięgu niżów z ośrodkami w okolicach Sycylii i nad Morzem Norweskim.

Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrum nad południową Polską, która będzie pod jego wpływem, na północy zaznaczy się strefa frontu ciepłego. Zalegać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1028 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie umiarkowane i małe, na południu Polski duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południu, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od -6 st. do -3 st., tylko na południowym zachodzie i nad morzem nieco cieplej, około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju północno-wschodni, na pozostałym obszarze południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Na północy kraju słabe opady śniegu, lokalnie możliwy także marznący deszcz. W dolinach górskich oraz lokalnych rozpogodzeniach mgły marznące osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna przeważnie od -14 st., -10 st. na południu i w centrum, do -7 st., -4 st. na północy i zachodzie, tylko nad samym morzem -2 st. W dolinach i kotlinach górskich spadki temperatury do -20 st., -16 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy kraju słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, a nad morzem umiarkowany i dość silny.

PAP/RIRM

drukuj