Tatry: w sobotę załamanie pogody. Spadnie śnieg

Na sobotę zapowiadane jest załamanie pogody w Tatrach. Na szczytach może spaść nawet 20 cm śniegu. Turyści przyzwyczajeni do wyjątkowo ciepłego i słonecznego września powinni przygotować się na zimowe warunki – mówi ratownik TOPR Adam Marasek.

„Najlepiej chwilowo zmienić kierunek wędrówek z Tatr na Krupówki, dlatego że prognozy pogody są bardzo niedobre. W sobotę ma przyjść najpierw opad deszczu, który przemieni się w deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach spadnie śnieg” – podkreśla Adam Marasek.

Śnieg z deszczem może padać nawet w Zakopanem, a od tysiąca metrów w górę może być ciągła pokrywa śniegu. W najwyższej części Tatr może spaść nawet 20 cm śniegu. Według prognoz wszystkie trudniejsze eksponowane szlaki będą zasypane śniegiem.

„Choć większość turystów jest teraz nastawiona na letnie warunki, chwilowo trzeba będzie się przygotować na zimową aurę. Zalecamy wybieranie szlaków w dolinach reglowych” – wskazał ratownik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl