Zimny początek tygodnia

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz krańce południowo-wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrami nad wschodnim Atlantykiem oraz południowo-zachodnią Polską.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Przeważający obszar kraju pozostanie w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, od północnego zachodu zacznie napływać cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie na zachodzie małe i umiarkowane, w centrum i na wschodzie umiarkowane i duże. Na krańcach wschodnich początkowo lokalne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano na zachodzie mgły marznące ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie, 2 st., 3 st. w centrum do 6 st. miejscami nad morzem, w dolinach karpackich lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże. Rano na wybrzeżu wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami opady śniegu. Lokalnie mgły marznące ograniczające widzialność do około 200 m. Temperatura minimalna od -6 do -2 st., nad morzem od -1 do 1 st., a w dolinach górskich od -10 do -6 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni, na południowym wschodzie słaby zmienny.

We wtorek w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, postępujące od północnego zachodu opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a na zachodzie i nad morzem w deszcz. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie i lokalnie nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych i południowo-zachodnich.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu możliwe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl