fot. flickr.com

Nad Polskę nadciąga wyż

Jak podaje IMGW, Europa Środkowa i krańce północne kontynentu obejmować będą słabe wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Nad Polskę nadciągnie wyż. Cały kraj będzie w zasięgu powietrza polarno-morskiego, na wschodzie chłodniejszego, na zachodzie cieplejszego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. W Karpatach możliwe niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. na wschodzie do 25 st. na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7 st. na południowym wschodzie do 13 st. na północnym zachodzie i nad samym morzem. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 24 st. do 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj