fot. flickr.com

W poniedziałek w Polsce miejscami przelotne opady deszczu oraz burze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna i wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanym z niżami nad Atlantykiem oraz nad Morzem Barentsa. Europa środkowa, większa część Europy południowej (od wschodniego wybrzeża Hiszpanii po wybrzeże Albanii), oraz Wyspy Brytyjskie, znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanym z wyżem z centrum u północnych wybrzeży Szkocji.

Polska będzie znajdować się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad ranem do krańców południowo-zachodnich kraju zbliży się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, związana z niżem znad Atlantyku. Nadal będziemy znajdować się w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

Prognoza dla Polski od godz. 06.00 do godz. 20.00 dnia 04.05.2020

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 13°C do 17°C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat – tam od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

PAP

drukuj