fot. flickr.com

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz częściowo środkowa będzie pod wpływem płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże znad Europy Wschodniej i Atlantyku.

Nad Polskę od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu, na wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu, a na południu kraju, przelotne opady deszczu i miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na północy do 27 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, a na południu kraju i północnych krańcach, miejscami duże. Początkowo na południu przelotne opady deszczu, miejscami burze stopniowo zanikające; nad ranem na Warmii i Suwalszczyźnie możliwy słaby deszcz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C do 15 st. C, w kotlinach górskich około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, w centrum i na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h.

PAP

drukuj