fot. PAP/EPA

Lato powoli powraca do Polski. Przelotne opady jeszcze pozostają

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, nad północną i centralną częścią kontynentu pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, a na zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu ciepłego. Nad północną Polskę napłynie polarno-morska masa powietrza, natomiast nad południowe rejony kraju gorące zwrotnikowe powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003  hPa i będzie sie nieznaczniewahać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na krańcach zachodnich kraju wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 21, 24 st. na krańcach północnych do 32 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, nad samym morzem od 18 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, tylko na wschodnim wybrzeżu z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, z zachodu na wschód postępujące przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temp. min. od 7, 8 st. na północnym wschodzie do 19, 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany z kierunków południowych, na krańcach zachodnich skręcający na zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h.

PAP/RIRM

 

drukuj