Południe Polski może być zaśnieżone

Jak informuje IMGW, niemal cały obszar Europy będzie w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia, którego centrum znajdzie się nad południową Szwecją. Jedynie obszary południowo-zachodniej Europy i północnego Atlantyku będą w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Skandynawii w chłodnej i wilgotnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie powoli spadało.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północy kraju. Miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu śniegu. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na południowym wschodzie do 3 st., 4 st. na północy i 6 st. nad samym morzem, chłodniej na Podhalu: około -2 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalnie rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -5 st., -4 st. na południu do 0 st., 1 st. na północy i 2 st., 4 st. nad samym morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami dość silny i porywisty, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl