fot. flickr.com

Prognoza pogody na 4 i 5 marca

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy i głęboki niż znad Morza Północnego. Polska również znajdzie się w zasięgu tego niżu, z zachodu na wschód będzie się przemieszczała strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Początkowo napłynie ciepłe powietrze polarne morskie, potem za frontem chłodnym zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i jeszcze nieco spadnie.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu kraju na ogół bez opadów, na pozostałym terenie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie, około 14 st. w centrum, do 18 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h na zachodzie kraju, południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na Podhalu także deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 2 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h na zachodzie kraju, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu i wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na zachodzie możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 6 st. do 10 st. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl