W kraju zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, basen Morza Śródziemnego oraz wschodnia Rosja będą pod wpływem wyżów, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Finlandii. Napłynie chłodniejsze powietrze znad Skandynawii.

Dziś w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, rano miejscami rozpogodzenia, lokalnie – głównie na południu – przelotne opady deszczu, na południu możliwe burze. Temp. maks. od 15 do 17 st. na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, od 17 do 22 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 4 do 7 st. na północnym wschodzie, Żuławach i Pojezierzu Kaszubskim, od 6 do 11 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na wschodnim Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północny i północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północnych.

Dziś w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, północny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahało.

PAP

drukuj