fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wysokie mrozy odpuszczają; z wyjątkiem gór

Jak informuje IMGW, Europa będzie pod wpływem licznych ośrodków niżowych nad Morzem Bałtyckim, Morzem Norweskim, Zatoką Biskajską i Morzem Śródziemnym. Zachodnia i częściowo środkowa część kontynentu znajdzie się na skraju wyżu z nad Atlantyku. Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Bałtykiem i Morzem Śródziemnym. W nocy na północnym wschodzie i wschodzie kraju będzie oddziaływał front chłodny, w dzień znajdzie się on poza granicami kraju. Z zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosło.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie rosło.

We wtorek, zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Okresami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, rano na wschodzie kraju możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim porywisty, zachodni i południowo-zachodni, w górach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami na wybrzeżu, Pomorzu i we wschodniej połowie kraju słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -6 st. do -2 st., na Półwyspie Helskim około -1 st.; na terenach podgórskich od -10 st. do -7 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie w centrum i na wschodzie kraju słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie i terenach podgórskich Karpat do 2 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, jedynie początkowo duże i wtedy zanikające opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Po opadach nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni, w drugiej części nocy skręcający na południowy i południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl