fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Wieczór pochmurny z opadami deszczu ze śniegiem

Nadal będzie pochmurno, z niewielkimi szansami na przejaśnienia, pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem – powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura wyniesie maksymalnie 5 stopni Celsjusza na zachodzie kraju.

Synoptyk Grażyna Dąbrowska poinformowała w rozmowie, że nadal utrzyma się duże zachmurzenie, pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

„Od zachodu wchodzi do nas strefa opadów śniegu, przechodząca w opady deszczu ze śniegiem i śnieg. W tej chwili ta strefa dotarła nad centralne obszary kraju” – powiedziała.

Temperatura wyniesie od 0 do 5 stopnia Celsjusza na zachodzie kraju.

„Noc zapowiada się z zachmurzeniem całkowitym i dużym, ale na północy i północnym wschodzie mogą pojawić się lokalne rozpogodzenia. Nadal na wschodzie spodziewane są opady śniegu, na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem” – dodała Grażyna Dąbrowska.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 1 stopnia Celsjusza nad morzem.

Wzrośnie siła wiatru z kierunku północno–zachodniego i zachodniego.

„Porywy wiatru nad morzem mogą osiągnąć do 75 km/h, a w zachodniej części kraju i rejonach podgórskich od 65 do 70 km/h” – przekazała synoptyk.

W górach spodziewane są intensywne opady śniegu. Przyrost grubości pokrywy śnieżniej na obszarach podgórskich i w Karpatach wyniesie od 10 do 15 cm.

PAP

drukuj