fot. Magdalena Palembas

Cały kraj w zasięgu wyżu

Jak informuje IMGW, Europa północna i zachodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu silnego wyżu z centrum nad wschodnią Polską.

Cały kraj będzie w zasięgu tego wyżu, w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym, po południu nad północną część kraju zacznie się nasuwać strefa frontu ciepłego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, w górach rozpogodzenia. Miejscami na wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. na wschodzie do -2 st. w centrum i 1 st. na zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. We wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, i miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -10 do -6 st., tylko na zachodzie oraz nad morzem od -5 do -3 st. Lokalnie w dolinach karpackich spadek temperatury do -16 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu oraz na wschodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie miejscami duże i tam słabe opady śniegu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie do 1 st. w centrum i 4 st. na wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu oraz na wschodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna -9 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj