fot. pixabay.com

Najcieplej na południu i południowym wschodzie – do 16 stopni

Słabe opady deszczu wystąpią dziś głównie na północy kraju. Na Wybrzeżu będzie najchłodniej, termometry pokażą 4 st. C, za to wiosna na południu i południowym wschodzie, do 16 st. C – przekazała Anna Woźniak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na zachodzie i północy kraju pochmurno, na pozostałym obszarze Polski większe przejaśnienia. Słabe opady deszczu na zachodzie, ale głównie na północy i tam suma opadów sięgnie 5-7 mm.

Termometry na Wybrzeżu pokażą 4 st., w centrum kraju około 13 st. C, najcieplej będzie na południu i południowym wschodzie do 16 stopni.

Wiatr słaby, powieje z kierunków południowych, tylko w zachodniej części kraju z północy.

W nocy z wtorku na środę nadal zachmurzenie duże, szczególnie w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie i tam będą występować słabe opady deszczu. Większe przejaśnienia na krańcach północno-zachodnich oraz na południowym wschodzie, gdzie lokalnie będą się tworzyły mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów.

Temperatura najniższa na Pomorzu 0 st. C, a przy gruncie spadnie do minus 2 st. C. Na pozostałym obszarze kraju dosyć ciepło, przeważnie od 3 do 6 st. C. Najcieplej będzie na południu Polski do 7 st. C.

Wiatr będzie słaby. Na wschodzie powieje z kierunków południowych, na zachodzie przeważnie z północnego zachodu, poza tym z kierunków zmiennych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl