Pozostaniemy w mroźnej masie powietrza

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże z centrami nad Morzem Czarnym i Francją. Jedynie północna oraz częściowo centralna część kontynentu znajdować się będą pod wpływem niżów. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu znad Bałtyku, z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa frontu okluzji. Pozostaniemy w mroźnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. na wschodzie do -1 st. na zachodzie, w dolinach górskich od -6 do -4 st., nad morzem około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i na południu Polski okresami porywisty, na wschodnim wybrzeżu i w Karpatach dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy. Na północy oraz na południu miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, w drugiej części nocy na zachodnie Polski większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie do -6 st. w centrum i na zachodzie, w dolinach górskich od -12 do -8 st., nad morzem od -5 do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodnim wybrzeżu początkowo w porywach do 55 km/h, w Karpatach w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek na wschodzie Polski zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie zmienne. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 st. na północnym wschodzie do -2 st. na zachodzie i około 0 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południu okresami porywisty, w Karpatach w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. Na wschodzie i południu Polski miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Miejscami wiatr może powodować zamiecie i zawieje śnieżne. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Miejscami wiatr może powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj