fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Ciepła ale burzowa niedziela

IMGW informuje, że nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, południową Skandynawią, Hiszpanią, północno-zachodnią Rosją i Turcją. Jedynie Europa środkowo-wschodnia pozostaje jeszcze w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem.

Polska jest w obszarze wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem. Z zachodu napływa coraz cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, w centrum oraz na południu i wschodzie Polski początkowo zachmurzenie małe. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. W czasie burz wysokość opadu do 30 mm, a na Śląsku do 40 mm. Bez opadów jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski. Temperatura maksymalna od 18 – 21 st. C na północnym zachodzie i zachodzie, około 25 st. C w centrum, do 30 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na północno-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj