fot. flickr.com

Kolejny deszczowy dzień nad Polską

Jak informuje IMGW, nad północną połową kontynentu dominował będzie rozległy niż znad Skandynawii, południowa znajdzie się pod wpływem wyżów.

Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczać się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana ze wspomnianym niżem. Zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie, do końca dnia ciepła masa powietrza utrzyma się jeszcze na południu i wschodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieco wzrośnie.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na wschód. Opady głównie na północy. Po południu na krańcach północno-wschodnich możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 14 st. na północy do 18 st. na południu; w rejonach podgórskich od 14 st. do 16 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h. Wiatr porywisty, porywy wiatru od 55 km/h na południu Polski do 70 km/h na północy i do 80 km/h na wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 110 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające, na północnym wschodzie możliwe słabe burze. Wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od 7 st. do 10 st., wyższa na wybrzeżu – od 10 st. do 12 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, a na wybrzeżu dość silny i silny, 35 km/h do 50 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wiatr porywisty, porywy wiatru od 55 km/h na południu do 70 km/h na północy oraz do 85 km/h na wybrzeżu wschodnim. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 120 km/h.

PAP/RIRM

drukuj