fot. sxc.hu

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie kontynentu pogodę kształtować będą wyże.

Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niżu z rejonu Danii. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Nad Polskę napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie, ale po południu północny zachód kraju ponownie znajdzie się w nieco chłodniejszej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie wahać się.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie, północy i w centrum Polski. Temperatura maksymalna od 9, 11 st. na północy kraju do 14, 16 st. na południu, na pogórzu od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 2, 5 st. na zachodzie, północy i w centrum Polski do 8 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj