Nad większą częścią Polski pochmurnie; możliwe opady deszczu

Jak podaje IMGW, Europa południowa oraz częściowo centralna i zachodnia będzie w zasięgu słabych wyżów, północna część kontynentu będzie w zasięgu niżów. Polska początkowo znajdzie się pod wpływem klina wyżowego, ale stopniowo z zachodu nasunie się zatoka niżowa z frontem ciepłym.

Zalegającą początkowo polarno-morską masę powietrza, w ciągu dnia stopniowo od zachodu zastępować będzie nasuwającą się za frontem ciepłym, gorąca masa zwrotnikowa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, na krańcach zachodnich miejscami burze. Temperatura maksymalna od 25 st. do 30 st. na południu, w centrum i na zachodzie, na północy i na wschodzie od 20 st. do 25 st., na wybrzeżu od 18 st. na wschodzie do 23 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 35 mm na południu i zachodzie. Temperatura minimalna przeważnie od 15 st. do 19 st., chłodniej na północnym wschodzie i Pomorzu wschodnim od 11 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, lokalnie na zachodzie do 90km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl