USA: Atak na funkcjonariusza ochrony lotniska możliwym aktem terroru

Atak na funkcjonariusza ochrony, do którego doszło w środę na międzynarodowym lotnisku w mieście Flint w amerykańskim stanie Michigan, mógł mieć podłoże terrorystyczne – podała agencja AP, powołując się na źródła w organach ścigania.

Jedno z tych źródeł powiedziało agencji, że badane są relacje świadków, którzy twierdzą, że napastnik podczas ataku nożem na funkcjonariusza krzyczał „Allah Akbar – Bóg jest wielki”.

Po napaści, do której doszło rano czasu lokalnego, port lotniczy został ewakuowany, wstrzymano ruch samolotów. Na Facebooku władze lotniska podały, że wszyscy pasażerowie są bezpieczni.

Napastnika ujęto. Władze są zdania, że działał on sam. Śledztwo prowadzi FBI.

Ranny w szyję funkcjonariusz, który przeszedł operację, jest w stanie stabilnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl