fot. flickr.com

Weekend będzie chłodniejszy

Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Rosji, natomiast zachodnia i częściowo środkowa w zasięgu klina wyżu, z centrum na Wyspami Brytyjskimi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Zachodnia Polska pozostanie na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Pozostała część kraju będzie w zasięgu płytkiego niżu z pofalowanym frontem ciepłym. Północno-zachodnia i zachodnia część kraju pozostanie w chłodniejszej masie powietrza polarno-morskiego, nad pozostały obszar napływać będzie cieplejsze powietrze z południowego wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W sobotę na północnym zachodzie i zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z opadami deszczu, miejscami na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym i silnym, możliwe lokalne burze. Prognozowana suma opadów na południowym wschodzie lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. do 18 st. Wiatr na ogół umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie oraz początkowo w centrum kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie do 50 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura minimalna przeważnie od 5 st. do 8 st., tylko lokalnie na południowym wschodzie 10 st., a nad samym morzem do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na południowym wschodzie i wschodzie okresami duże i tam opady deszczu, lokalnie do 15 mm, stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 12 st. na południowym wschodzie do 17 st. na północnym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna 17 st.. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj