W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak podaje IMGW, na północy i południowym zachodzie Europy pogodę kształtować będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Przeważająca część Polski będzie w obszarze wyżu, ale od północy kraju stopniowo będzie się nasuwać zatoka związana z niżem znad Finlandii. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym wschodzie oraz na wybrzeżu okresami pojawią się słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 do 8 st. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, południowo-zachodni, jedynie na północy i na północnym wschodzie wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie przeważnie duże, a strefa opadów deszczu znad północy Polski stopniowo obejmie swoim zasięgiem centralną część kraju. Po południu i wieczorem pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 do 3 st. i do 4 st., 5 st. nad morzem, chłodniej lokalnie w dolinach górskich od -2 do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny z kierunków zachodnich. W północnej połowie kraju, zwłaszcza nad morzem i na Pomorzu wiatr porywisty, osiągający na wybrzeżu nawet 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu i w centrum kraju początkowo także deszczu. Na krańcach zachodnich lokalnie większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, a na wybrzeżu dość silny osiągający w porywach do 80km/h, północno-zachodni, na wschodzie kraju zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, nad ranem możliwe przelotny śnieg. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl