fot. PAP/EPA

Będzie napływać chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, centralna część basenu Morza Śródziemnego, Wyspy Brytyjskie oraz północno-zachodnia Rosja znajdować się będą w zasięgu niżów.

Pozostały obszar kontynentu obejmować będą wyże z centrami nad Skandynawią i Ukrainą. Przeważająca część Polski będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w starym powietrzu polarno-morskim.

Krańce północne znajdą się w strefie frontu chłodnego leżącego na skraju wyżu z centrum nad Skandynawią. Za frontem, wraz z rozbudowującym się od północy klinem wyżowym, będzie napływać chłodniejsze i bardziej suche, kontynentalne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło. W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem liczne rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na południu i zachodzie przelotne opady deszczu lub burze.

Na zachodzie i południu prognozowana wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. do 23 st., nad morzem od 13 st. do 18 st. Wiatr północno-wschodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty. W rejonach burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

PAP

drukuj