fot. flickr.com

Wtorek nadal mroźny

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo zachodnia i południowa znajdą się pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Morza Egejskiego i Sardynii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże z centrami nad Atlantykiem i zachodnią Rosją.

Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, wieczorem nad zachodnią część kraju nasunie się zatoka niżowa. Wschodnia połowa kraju pozostanie w mroźnym powietrzu arktycznym, a zachodnia w cieplejszym, polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane oraz duże i tu miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. na południowym wschodzie, -7 st., -5 st. w centrum do -4 st., -2 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz w górach okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -21 st. na południowym wschodzie, około -15 st. w centrum do -9 st., -6 st. na północnym zachodzie. W karpackich dolinach lokalnie spadek temperatury do -23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj