Nad Polską upalne powietrze zwrotnikowe

Nad Polską stopniowo z zachodu rozbuduje się klin wyżu Atlantyckiego. Na Polskę napłynie polarno-morska masa powietrza, jedynie na krańcach wschodnich początkowo zalegać będzie upalne powietrze zwrotnikowe.

Jak informuje IMGW, nad środkowo-zachodnią częścią Europy dominować będzie klin wyżu znad Azorów, wyże obejmą również obszar Ukrainy oraz Półwysepu Kolskiego. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie oraz w górach, przelotne opady deszczu. Na krańcach wschodnich oraz na południowym wschodzie miejscami burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na wybrzeżu, na południowym zachodzie oraz

lokalnie w dolinach karpackich do 23 st., 26 st. na przeważającym obszarze kraju i 27 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i południu, a na południowym wschodzie kraju początkowo również burze. Na południowym wschodzie prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 12 st. do 15 st., na południowym wschodzie 16 st., tylko w rejonach podgórskich 9 st., 11 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy możliwe burze. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na wybrzeżu oraz w rejonach

podgórskich do 23 st., 26 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl