Rekordowe upały!

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą wyże, jedynie w centralnej i północnej części kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska od zachodu przejdzie pod wpływ płytkiego niżu, z ośrodkiem nad Pomorzem. Po południu od północnego zachodu zbliży się do Polski chłodny front atmosferyczny. Z południa nadal napływać będzie zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w kraju zachmurzenie małe. Po południu na zachodzie i północy Polski oraz w górach miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu lub burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm.

Temp. maks. od 28, 32 st. w strefie nadmorskiej i 33, 35 st. na północy kraju do 36 st. w centrum oraz do 39 st. na południowym zachodzie. Na Podhalu temp. maks. około 30 st., a w rejonach podgórskich od 32 do 35 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na Pomorzu zachodnim skręcający na północno-zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie i północy Polski oraz początkowo w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, w Karpatach zanikające. Możliwe burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe.

Temp. min. od 15, 19 st. na północy i 17, 20 st. w rejonach podgórskich do 21, 24 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na północnym zachodzie Polski z kierunków północnych, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu Polski początkowo małe. Na północy Polski miejscami przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, burze i burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów przelotnych na północnym wschodzie do 15 mm, a burzowych do 30 mm.

Temp. maks. od 21, 26 st. w strefie nadmorskiej do 27, 30 st. w centrum Polski, 34 st. na południu i do 36 st. na południowym wschodzie. Na Podhalu temp. maks. około 26 st., a w rejonach podgórskich od 30 do 33 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południu kraju przeważnie z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie słonecznie. Temp. maks. 36 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 23 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temp. maks. 33 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

POLECAMY: Co robić w czasie upałów?

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl