Prognoza pogody na 14 listopada

Jak informuje IMGW, nad północno-zachodnią i wschodnią Europą pogodę będą kształtować niże znad Morza Norweskiego i Barentsa, pozostały obszar będzie w zasięgu wyżów. Polska będzie w obszarze wyżu, którego centrum przemieści się znad Niemiec nad Karpaty. Z zachodu napływać nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu Polski miejscami rozpogodzenia, zwłaszcza w rejonach górskich. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność od 200 m do 1000 m. Temp. Maks. od 4 do 7st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, początkowo miejscami większe przejaśnienia, a na południu Polski rozpogodzenia. Lokalnie możliwe słabe opady mżawki, mżawki marznącej lub drobnego śniegu. Na Śląsku oraz w południowej części Małopolski okresami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w Sudetach, Beskidzie Śląskim i w Tatrach opady śniegu. Miejscami mgła z widzialnością od 100 m do 600 m. Temp. Min. od -1 do 3st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie zachmurzenie duże. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby, zmienny, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie przeważnie duże, okresami większe przejaśnienia. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i pozostanie bez większych zmian.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl