Napływa chłodniejsza masa powietrza

Polska zachodnia znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku, zaś na wschodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżu z rejonu Morza Czarnego i związanego z nim falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Na północnym wschodzie prognozowana wysokość opadów do 12 mm. Napozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, słabeopadu deszczu tylko lokalnie. Temperatura maksymalna od 7-8 st C na północnym wschodzie do 11 st C na zachodzie, w rejonach podgórskich od 4 do 8 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie w centrum i we wschodniej połowie Polski. Miejscami opady deszczu: początkowo na wschodzie Polski, a po północy na zachodzie. Temperatura minimalna: w pasie od wschodniej części Pomorza i Mazur, przez centrum kraju po Śląsk Opolski i Małopolskę od 0 st C do 3 st C, na południu przygruntowe przymrozki do -2 st C; na pozostałym obszarze od 3 do 5 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, z kierunków zachodnich, skręcający na kierunki południowe, a na wschodzie Polski przechodzący w zmienny.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami: rano na wschodzie Polski, a po południu na zachodzie. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8-10 st C na północnym wschodzie do 13-15 st C na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od 6 do 11 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, przeważnie południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu.Temperatura maksymalna 10 st C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo i nad ranem duże. Temperatura minimalna 2 st C. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl