PSP: 9 osób poszkodowanych po wichurach i nawałnicach

Dziewięć osób, w tym strażak, zostało poszkodowanych po wichurach i nawałnicach, które przeszły nad Polską w ciągu ostatniej doby – poinformował dziś PAP rzecznik PSP Paweł Frątczak. Strażacy interweniowali ponad 640 razy, głównie w woj. śląskim i wielkopolskim.

„W całym kraju pracowało ponad 3500 strażaków PSP i OSP” – powiedział Paweł Frątczak.

Jak poinformował, silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy na 28 budynkach, w tym na 12 mieszkalnych.

W wyniku nawałnic poszkodowanych zostało dziewięć osób, wśród nich jeden strażak.

Do ośmiu wypadków doszło w województwie śląskim. W miejscowości Zarzecze cztery osoby zostały uratowane po wywróceniu się kajaków. Nieopodal Pszczyny jedna osoba została wyciągnięta z wody po tym, gdy wywrócił się ponton.

„W Bielsku-Białej jedna osoba została ranna po tym jak wichura przewróciła drzewo. Dwa podobne przypadki były w miejscowości Olza” – powiedział rzecznik PSP.

Jak dodał, podczas usuwania złamanego drzewa w woj. kujawsko-pomorskim ranny został jeden strażak.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl