fot. Monika Bilska

PSP: 9 osób rannych w pożarach

9 osób zostało rannych w pożarach, do których doszło w kraju minionej doby. Nikt nie zginął. W całej Polsce strażacy ugasili niemal 300 pożarów. Podejmowali również interwencje w związku z silnymi wiatrami oraz w walce z koronawirusem.

Minionej doby strażacy interweniowali 1284 razy, z czego 328 wyjeżdżali do gaszenia pożarów, w których dziewięć osób odniosło obrażenia – poinformował w sobotę rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak wynika z danych, statystycznie KG PSP najczęściej strażacy gasili budynki mieszkalne – 87. Na drugim miejscu tej statystyki nalazły się pożary traw. Odnotowano ich w całym kraju 79. 15 razy zastępy strażackie wyjeżdżały, aby ratować płonące lasy.

Strażacy usuwali szkody, które zostały spowodowane przez silne wiatry (44) i ulewne deszcze (14).

Państwowa Straż Pożarna nadal angażowała się działania związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. W piątek 257 ratowników straży pełniło służbę w 53 granicznych punktach kontrolnych, a 271 polowych izbach przyjęć przed szpitalami. 888 Strażaków podejmowało inne interwencje, np. dowoziło leki, żywność, próbki do badań, środki ochronny, prowadziło dezynfekcję.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl