fot. episkopat.pl

Pierwsza sobota wynagradzająca z Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem

2 maja w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, jak co miesiąc, będzie odprawiane nabożeństwo pierwszosobotnie. Gospodarze polskiej Fatimy zapraszają do duchowej łączności przez transmisję on-line.

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 18.30 pokutnym różańcem fatimskim. Na godz. 19.00 zaplanowano medytację i Mszę św. Transmisja będzie prowadzona na Facebookowym profilu sanktuarium www.facebook.com/sanktuariumzakopane oraz na stronie internetowej www.smbf.pl.

Sanktuarium na Krzeptówkach przygotowało także specjalną niespodziankę dla dzieci – film animowany o objawieniach Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. To wynik współpracy z Wydawnictwem PROMYCZEK, które na swoim kanale na YouTubie udostępniło animację. Film dostępny będzie on-line tylko w dniach 2-3 maja.

W środę 13 maja przypada 103. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Także wtedy na zakopiańskich Krzeptówkach o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski, o godz. 19.00 – Msza św., a o godz. 21.00 – Apel Maryjny.

Duszpasterze przypominają także, że w sanktuarium trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i apelują o modlitwę w intencji Ojczyzny i o powstrzymanie panującej pandemii koronawirusa. Przez cały dzień na Krzeptówkach można też skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Zalążek późniejszego centrum fatimskiego w Zakopanem powstał w 1950 r. W 1961 r. na Krzeptówki trafiła figura Matki Bożej Fatimskiej, którą biskup Fatimy przekazał ks. kard. Wyszyńskiemu. 13 maja 1981 r., po zamachu na życie Jana Pawła II, powstała idea świątyni-wotum. W lipcu 1987 r. poświęcono plac pod nowy kościół. 13 maja 1990 r. ks. kard. Franciszek Macharski wmurował kamień węgielny. 7 czerwca 1997 r., Jan Paweł II dokonał uroczystej konsekracji świątyni. 14 marca 2018 r. Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła na zakopiańskich Krzeptówkach Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej. Duchową opiekę nad polską Fatimą sprawują księżą pallotyni.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl