fot. PAP/Grzegorz Momot

Zakopane: Prezydent A. Duda złożył wizytę na terenie modernizowanego kompleksu Średnich Krokwi

Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na terenie modernizowanego kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem. Prezydent wyraził przekonanie, że obiekt pozwoli na kompleksowe wychowanie kadry młodych skoczków.

W Centralnym Ośrodku Sportu przygotowują się olimpijczycy. Miejsce to stanowi zaplecze treningowe dla skoczków czy osób uprawiających biegi narciarskie.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Ministerstwo Sportu wyasygnowało w ostatnich latach ponad 100 mln zł na toczące się prace modernizacyjne w tym miejscu.

– To jest budowa w Zakopanem obiektu na nie tylko europejskim, ale wręcz światowym poziomie. Cieszę się ogromnie z tego, że to odbudowuje pod względem sportowym bardzo mocno Zakopane, dając mu na powrót pozycję rzeczywiście czołowego ośrodka przygotowań olimpijskich w zakresie sportów zimowych – oznajmił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział też, że w Zakopanem powstanie kryty tor lodowy do łyżwiarstwa szybkiego. Inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu. Wcześniej Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Poronina [zobacz więcej].

RIRM

drukuj