fot. PAP/Andrzej Grygiel

Prezydent A. Duda podziękował strażakom za prowadzenie akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”

Prezydent Andrzej Duda podziękował strażakom za prowadzenie akcji Bezpieczne Wakacje. Prezydent spotkał się wczoraj z mieszkańcami Sosnowca na terenie strażackiej jednostki ratowniczo-gaśniczej w tym mieście. Dla wszystkich przybyłych strażacy przygotowali Dzień Otwarty w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Akcja odbywa się co roku w Pałacu Prezydenckim albo w Belwederze.

Cieszę się ogromnie i jestem bardzo wdzięczny za to, że także jest ona prowadzona na szczeblu regionalnym i lokalnym. Bardzo ważne jest, aby zapewnić dzieciom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa w okresie wypoczynku letniego, ale i w codziennym życiu, przede wszystkim poprzez profilaktykę, poprzez edukację, poprzez uczenie dzieci tych prawidłowych zachowań, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pożarowe i inne kwestie związane z bezpieczeństwem. Ogromnie za to dziękuję, tym bardziej, że straż cieszy się niezwykłym zaufaniem społecznym – mówił Andrzej Duda.

Na początku czerwca przed letnim wypoczynkiem niemal 400 dzieci odwiedziło ogrody rezydencji Belweder. Przez zabawę uczyli się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Prezydent Andrzej Duda uhonorował także Młodych Bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować drugiego człowieka.

RIRM

drukuj