fot. twitter.com/PiS_Krakow

W polskich miastach powstały honorowe komitety poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy

W kilku polskich miastach powstały honorowe komitety poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Należy do nich m.in. Kraków.

Dziesiątki nazwisk. Osoby zasłużone dla miasta. W Krakowie zaprezentowano honorowy komitet poparcia Andrzeja Dudy.

– Przede wszystkim chcę podkreślić szeroki udział środowiska naukowego, lekarskiego i kulturalnego – wskazała dr Barbara Bubula, wykładowca akademicki, publicystka.

To m.in. historyk prof. Andrzej Nowak, poeta Leszek Długosz oraz prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, który podkreślał, że z satysfakcją obserwował 5-letnią kadencję prezydenta.

– Mam nadzieję, jestem pewien, na podstawie dotychczasowych obserwacji, że ta następna będzie jeszcze efektywniejsza – mówił prof. Janusz Kawecki.

Najczęściej są to te same osoby, które wspierały prezydenta także 5 lat temu.

– Ale powiększyło się to grono również o nowe osoby, o nowe środowiska, które przekonały się do pana prezydenta – akcentowała dr Barbara Bubula.

Poparcia prezydentowi udzielili m.in. profesorowie medycyny.

– Takiego wzrostu poparcia w środowiskach medycznych, jaki ma prezydent, do tej pory chyba nikt nie zanotował – mówiła Małgorzata Wassermann, poseł PiS.

W trakcie prezentacji komitetu poparcia przedstawiono dwie tablice. Jedna wypełniona nazwiskami i druga, którą trzeba było zapełnić. I zapełniono ją np. nazwiskiem mec. Macieja Krzyżanowskiego. Który – jako student – miał zajęcia z Andrzejem Dudą.

– Dał się poznać jako ta osoba, która była bardzo zwrócona na los studentów, poświęcał dużo czasu nam studentom – podkreślał prawnik.

Podobne komitety poparcia zawiązano także w Poznaniu, Łodzi i w Gdańsku.

TV Trwam News

drukuj