Przygotowanie służb do Światowych Dni Młodzieży

Na stadionie Wisły Kraków odbyły się ćwiczenia straży pożarnej. Były one elementem przygotowań służb do mających się odbyć już za ponad miesiąc w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Państwowa Straż Pożarna zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów, ale także ratownictwem chemiczno-ekologicznym, wysokościowym, drogowym, wodnym i technicznym. Wczorajsze ćwiczenia dotyczyły ewakuacji grupy młodzieży, w której ktoś rozpylił nieznaną substancję. W ćwiczeniach wzięło udział około stu funkcjonariuszy. Ich głównym zadaniem była dekontaminacja, czyli usunięcie szkodliwej substancji w specjalnie do tego przygotowanych namiotach. Kolejne zadanie dotyczyło ewakuacji osoby z wysokości oraz ratownictwa drogowego.

– Przeprowadzono m.in. ćwiczenia w ratownictwie wysokościowym, ratownictwie chemicznym. Była więc dekontaminacja, również ćwiczenia typowo gaśnicze i ćwiczenia w ratownictwie technicznym – powiedział nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży ma czuwać ponad 3 tysiące strażaków. Dlatego kompleksowe przygotowanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest bardzo ważne.

– Straż Pożarna jest służba ratowniczą. Musi być przygotowana na wszystkie okoliczności. I tutaj te ćwiczenia pokazują, że Państwowa Straż Pożarna jest na te wszelkie okoliczności przygotowana – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

Na początku lipca planowane są kolejne ćwiczenia.

– Zintegrowanie służb Państwowego Ratownictwa Medycznego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji – zapowiedział małopolski komendant wojewódzki w Krakowie mł. bryg. Stanisław Nowak.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. Polska po raz drugi będzie gospodarzem tak wielkiego wydarzenia – poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 roku w Częstochowie.

 


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl