fot. pixabay.com

Liczne pożary w Portugalii i Hiszpanii przez nową falę upałów

W czwartek kilkuset strażaków brało udział w walce z licznymi pożarami lasów i nieużytków rolnych z Portugalii i Hiszpanii. Wybuchły one z powodu drugiej od czerwca fali upałów, podczas której temperatury sięgają ponad 35 stopni Celsjusza.

Z informacji portugalskiej obrony cywilnej wynikało, że w czwartek po południu w kraju szalało blisko 80 pożarów, z których jedynie około połowy zdołano opanować przed nadejściem wieczoru.

Największe straty żywioł spowodował w północnej części Portugalii, głównie w dystryktach Guarda oraz Porto.

Od popołudnia gaszenie kilkudziesięciu pożarów trwa również po hiszpańskiej stronie granicy, m.in. we wspólnotach autonomicznych Galicja, Estremadura i Andaluzja.

Wieczorem duży pożar wybuchł również w Górach Kastylijskich, we wspólnocie autonomicznej Kastylii i Leon w środkowej części kraju.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl