Wtorek w Polsce bez deszczu

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz część Wysp Brytyjskich będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Morzem Norweskim.

Pozostała część kontynentu, w tym również Polska, znajdzie się w oddziaływaniu rozległego wyżu z centrum nad Bałkanami. Nad północną część kraju od Zachodu nasunie się płytka zatoka niżowa z rozmywającym się frontem ciepłym. Wschodnia połowa kraju pozostanie w arktycznej masie powietrza, nad zachodnią napływać będzie cieplejsza masa polarno-morska.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie i północy umiarkowane i duże. Na Pomorzu i w północnej Wielkopolsce okresami opady śniegu przechodzące w opady śniegu z deszczem i deszczu, przejściowo możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st. na wschodzie do 2 st. na zachodzie i wybrzeżu, w kotlinach karpackich lokalnie około -5 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z wtorku na środę na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące od zachodu w opady śniegu z deszczem i deszczu. Miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -7 st. na południowym wschodzie, około -2 st. w centrum do 1 st. zachodzie i do 2 st. nad morzem. W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy oraz na południu kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl