Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Europa północna i krańce południowe kontynentu znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, nad zachodnią część Polski nasunie się układ frontów atmosferycznych, który stopniowo przemieszczać się będzie w głąb kraju. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza, na północy Polski chłodniejsza, na południu cieplejsza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. Rano gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Od zachodu kraju przemieszczająca się strefa opadów deszczu. Początkowo opady możliwe również na wschodzie kraju. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 15 do 18 st., chłodniej na północy i północnym wschodzie od 12 do 15 st., a najcieplej na Podkarpaciu, miejscami do 20 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl