fot. PAP/EPA

Prognoza pogody na środę

Jak informuje IMGW, przeważający obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku i Morza Jońskiego. Krańce wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżu znad Rosji, Wyżu Azorski oddziaływać będzie w południowo-zachodniej Europie, klinem sięgać będzie częściowo po Europę Środkową.

Polska północna pozostanie pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad północną Skandynawią i Islandią. Na południu kraju pogodę będzie kształtował słaby klin wyżu Azorskiego. Na południowym wschodzie początkowo oddziaływać będzie pofalowany front atmosferyczny, który odsunie się na wschód poza granice kraju. Polska znajdzie się w chłodnym, polarno-morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W środę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Miejscami, głównie na północy i północnym zachodzie słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, a wysoko w Karpatach zanikające słabe opady śniegu. Początkowo zanikające opady na południowym wschodzie kraju.

Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju od 2 st. do 4 st., najcieplej na południowym wschodzie 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Miejscami, głównie na północy kraju słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. min. od -1 st. na wschodzie do 3 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, od 30 do 45 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. od 4 st. na wschodzie, 7 st. w centrum do 10 st. lokalnie na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i północnym zachodzie dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże. Okresami, zwłaszcza wieczorem, słabe opady deszczu. Temp. maks. 7 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj