fot. flickr.com

Deszczowa północna część Polski; słoneczne południe

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, od północnego zachodu zacznie nasuwać się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, w północnej połowie kraju oraz miejscami na wschodzie okresami duże i tam słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. na północy, około 24 st. w centrum do 28 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, w północnej połowie kraju okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. W drugiej połowie nocy na północnym zachodzie możliwe burze. Nad ranem w Polsce południowo-wschodniej lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 13 st. do 17 st., w rejonach podgórskich od 11 st. do 13 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

PAP/RIRM

drukuj