W niedzielę zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie wschodnie krańce kontynentu znajdują się w zasięgu wyżu.

Polska znajduje się w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Adriatyku przemieszczać się będzie na północ. W ciągu dnia z południa zacznie napływać nieco cieplejsza, ale też polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, lokalnie na krańcach północnych deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2 st.C, 3 st.C miejscami na krańcach północnych do 7 st.C, 9 st.C na południu.

 Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach i Bieszczadach okresowo porywisty, na przeważającym obszarze z kierunków południowych, jedynie na krańcach północnych wschodni i północno-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl