Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, na przeważającym obszarze kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad południowymi Niemcami. Jedynie Europa Wschodnia oraz częściowo Środkowa znajdą się w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji.

Polska Południowo-Zachodnia będzie w zasięgu wyżu znad południowych Niemiec. Nad wschodnią połową kraju zaznaczy się wpływ niżu znad zachodniej Rosji. Z północy w głąb kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu okresami opady śniegu, na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i miejscami deszczu. Lokalnie w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej możliwe marznące opady deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. na krańcach wschodnich do 1 st., 3 st. na pozostałym obszarze, jedynie na wybrzeżu 4 st., 6 st., a w kotlinach sudeckich i na Podhalu około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, północno-zachodni, na wybrzeżu miejscami północny. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę na południu, zachodzie i miejscami na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze przeważnie zachmurzenie małe. Na południu Polski okresami opady śniegu. Na północnym zachodzie miejscami marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -11 st. na północnym wschodzie, do -9 st. miejscami w centrum i na południu w dolinach karpackich, -3 st., -1 st. na zachodzie i 0 st., 1 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj