fot. PAP/EPA

Europa pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, Europa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Rumunią, jedynie nad południowo-zachodnią i północną częścią kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem wspomnianego wyżu. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W poniedziałek na północy Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu postępujące rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 10 st. na północnym wschodzie do około 12 st. w centrum i do 15 st. miejscami na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy przejściowo zachmurzenie duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, a w ich rejonie przejściowo zachmurzenie całkowite. Temp. min. w południowej połowie Polski od -2 st. do 2 st., w północnej połowie od 2 st. do 5 st., a w kotlinach górskich około -4 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, a w ich rejonie przejściowo zachmurzenie całkowite. Temp. maks. od 10 st. na północnym wschodzie do 14 st. miejscami na południu. Wiatr przeważnie słaby, miejscami na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj