Oczekiwana wizyta papieża Franciszka w Meksyku

W Meksyku nasilają się oczekiwania na papieską wizytę, już siódmą w dziejach tego kraju. Ojciec Święty Franciszek będzie trzecim papieżem, który go odwiedzi. Jan Paweł II był w nim pięciokrotnie, poczynając od pierwszej podróży apostolskiej swego pontyfikatu w styczniu 1979 r., a po nim, przed ponad trzema laty, udał się tam papież Benedykt XVI.

Pierwszy w historii Papież Latynoamerykanin odbędzie tam swoją czwartą pielgrzymkę do Ameryki Łacińskiej w przyszłym roku, o czym informował już niecały miesiąc temu watykański rzecznik prasowy ks. Federico Lombardi.

1 listopada, arcybiskup stolicy Meksyku w homilii podczas Mszy św. w tamtejszej katedrze podał planowaną datę przybycia Ojca Świętego do tego miasta. Miałoby to być 12 lutego 2016 r. Z miejsc, które ma odwiedzić papież Franciszek, ks. kard. Norberto Rivera wymienił tylko sanktuarium maryjne w Guadalupe. O tym, że będąc w Meksyku nie można go pominąć, mówił sam Papież.

Meksykańska prasa podaje więcej szczegółów planowanej papieskiej wizyty. Według niej program będzie szczegółowo omawiany z tamtejszymi biskupami przez watykańską delegację [w drugim tygodniu] od 9 do 13 listopada.

Podróż miałaby objąć trzy punkty: w centrum, na północy i na południu kraju. Metropolita prowincji kościelnej Chihuahua ks. abp Constancio Miranda Weckmann potwierdził, że  Ojciec Święty odwiedzi miasto Ciudad Juárez w stanie Chihuahua, położone na samej granicy z USA.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl