Peregrynacja relikwii świętych spowiedników

W Watykanie trwa peregrynacja relikwii świętych spowiedników kapucynów: Ojca Pio i Leopolda Mandicza. Wraz z współbraćmi świętych w Bazylice Watykańskiej modlił się dziś rano Ojciec Święty Franciszek.

Do najbliższego czwartku w Bazylice Watykańskiej wierni mogą oddawać cześć relikwiom świętych spowiedników Ojca Pio i Leopolda Mandicza. Ta wyjątkowa peregrynacja z okazji Jubileuszu Miłosierdzia przyciąga tłumy wiernych z różnych zakątków świata. Dziś przy doczesnych szczątkach świętych kapucynów Ojciec Święty sprawował poranną Mszę Świętą. Razem  z papieżem i pielgrzymami modlili się kapucyni, którzy przybyli oddać hołd swoim świętym współbraciom.

„Mówię do was jako brat, i chciałbym zwracając się do was powiedzieć także wszystkim spowiednikom, szczególnie w obecnym Roku Miłosierdzia: konfesjonał jest po to, aby wybaczyć. A jeśli nie możesz udzielić rozgrzeszenia – robię takie założenie – proszę nie okładaj penitenta kijami. Przychodzący człowiek przychodzi dlatego, że chce pocieszenia, przebaczenia, spokoju duszy; chce znaleźć ojca, który przytuli i powie mu: «Ale Bóg cię kocha»” – powiedział papież Franciszek.

Jeszcze dziś Ojciec Święty spotka się z Misjonarzami Miłosierdzia, którzy jutro zostaną rozesłani na cały świat. Misjonarze Miłosierdzia to kapłani, którym Ojciec Święty Franciszek w związku z Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, udziela władzy przebaczenia grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej. Są oni nominowani bezpośrednio przez papieża, aby pełniąc posługę spowiedników, byli „zwiastunami miłości i przebaczania”.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl