fot. flickr.com

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, zachodnia, centralna i częściowo południowa Europa znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Morzem Północnym i Węgrami. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę będą kształtowały układy niskiego ciśnienia z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Po południu nad Pomorze Zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Polska znajdzie się w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, jedynie nad zachodnie krańce kraju po południu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie się nieznacznie wahało.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem Polski południowo-zachodniej, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 13 do 16 st., chłodniej w województwach wschodnich i na Podhalu od 11 do 12 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północnym wschodzie i wschodzie okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl