fot. PAP

Prognoza pogody na 27 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz krańce wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże znad północnego Atlantyku i Morza Egejskiego.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej z frontem okluzji, która będzie powoli przemieszczała się z zachodu na wschód. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, za frontem nieco cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże i opady śniegu od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami w deszcz. Na Pomorzu Wschodnim lokalnie możliwe opady marznące. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia i rozpogodzenia, rano w Małopolsce lokalne mgły, a od godzin południowych przemieszczające się z zachodu na wschód słabe opady śniegu. Widzialność w opadach śniegu może być ograniczona do 1000 m, a w porannych mgłach do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na krańcach zachodnich i 4 st. na wybrzeżu zachodnim; w kotlinach karpackich około -3 st. Wiatr słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, południowy, od zachodu skręcający na zachodni i północno-zachodni.

PAP

drukuj