fot. Paweł Palembas

Rozpogodzenie na południu Polski, na północy chłodno i deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą w dalszym ciągu dominować będą wyże, jedynie Basen Morza Bałtyckiego oraz częściowo zachodnia część kontynentu znajdą się pod wpływem płytkich niżów.

Pogodę w Polsce kształtować będzie układ niżowy z ośrodkiem nad południowym Bałtykiem. Północna część kraju będzie pod wpływem frontu atmosferycznego. Nadal nad Polską zalegać będzie chłodne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Na północy kraju możliwe lokalne burze. Wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temp. maks. od 17 st. na północnym wschodzie do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na północy kraju okresami duże. Miejscami, zwłaszcza na północy kraju, przelotne opady deszczu. Temp. min. od 9 st. do 11 st., tylko na wybrzeżu od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie kraju z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj